Dne 8. května 2024 se konala v Přísnoticích soutěž pro mladé hasiče v rámci 23. ročníku Okresní ligy mládeže Brno venkov. Soutěžními disciplínami byl požární útok a štafeta na 4x60m. Za Střelice soutěžilo jedno družstvo mladších žáků, které obsadilo 13. místo z 19 zúčastněných týmů. Starší žáci skončili na 9. místě ze 17 týmů.

25. května 2024 se konal 21. ročník memoriálu Leopolda Šroma v Chrlicích. Počasí soutěži opravdu nepřálo. Mladší žáci odběhli dvě kola požárního útoku. Po prvním kole byli na krásném 3. místě, ale ve druhém kole se museli vypořádat se silným deštěm a kroupami, což stačilo na konečné 6. místo (ze 14 týmů). Starší žáci absolvovali pro nepřízeň počasí pouze jedno kolo a skončili na nepopulárním 4. místě z 10 soutěžních týmů.

8. června 2024 se konala v rámci Hasičského dne soutěží a oslav MDD soutěž mladých hasičů na domácí půdě.

V kategorii přípravek proti sobě soutěžily dva domácí týmy. Družstvo Střelice B dosáhlo krásného času 28.11 a 4-5leté děti z týmu Střelice A dosáhly času 40.67. V kategorii mladších žáků se zúčastnilo devět týmů. Zatím co tým Střelice A skončil na úžasném 2. místě, tým Střelice B zažil malou sportovní tragédii, když soutěž nedokončil. V kategorii starších žáků z celkového počtu 5 týmů obsadily naše dva týmy příčky nejvyšší s časy: Střelice A 18,81 a Střelice B 17.79. Gratulujeme!

13. června proběhlo u hasičky „miniklání“ týmů mládeže SDH Střelice – SDH Ořechov. Soutěžili pouze mladší žáci, přesto jsme vytvořili 4 střelické týmy a 2 ořechovské.

Umístění:

1. místo Střelice – mix 3. a 4. třída
  2. místo Střelice – 3. A třída
  3. místo Střelice – 1. třída
  4. místo Ořechov A
  5. místo Ořechov B
  6. místo Střelice – 2. třída

15. června 2024 se v rámci 23. ročníku Okresní ligy mládeže Brno venkov konaly závody v Ořešíně. Zúčastnili se pouze starší žáci, kteří se s výsledným časem 25.79 umístili na posledním, 10. místě.

22. června 2024 pořádalo SDH Sobotovice soutěž v požárním útoku pro mladší a starší žáky. V kategorii mladších žáků se družstvo Střelice B s výsledným časem 19,71 umístilo na krásném 3. místě, družstvo Střelice C (přípravka) s časem 22.35 na 4. místě a družstvo Střelice A s časem 24.49 na místě 5. V kategorii starší žáci si střelické družstvo s výsledným časem 19.79 odvezlo pohár a stříbrné medaile. Všem zúčastněným gratulujeme.

Školní rok završila 28. června 2024 oblíbená noční soutěž v Moravských Bránicích. Konkurence byla opravdu veliká. Zúčastnily se tři týmy přípravky. Naše přípravka prokázala neuvěřitelnou bojovnost a umístila se na 3. místě. Mladší žáci v konkurenci 15 týmů skončili na dobrém 7. a 8. místě (Střelice B 25.17 a Střelice A 27.67). Starší žáci soutěžili za tmy. Tým Střelice B s časem 29.82 skončil na 5. místě a tým Střelice A s výsledným časem 18.72 obsadil stříbrnou pozici. Těsně před půlnocí už byli všichni doma.

Fotografie a videa ze soutěží mládeže můžete zhlédnout zde.

Soutěže mládeže